Vitajte na stránkach PLAMIENOK n.o.
Viac života, menej bolesti
chcem prispieť
euro
72 darcov vyzbieralo 2 185 €
Trvanie zbierky neobmedzená

Podporte deti po strate blízkeho. Pripravujeme terapeutický tábor.

Boli sme tri, ja s malou dcérkou a naša babka, moja mama. Žiadny chlap. Čo už. Nebolo to ľahké, ale nemali sme sa zle. Snažila som sa všetko zvládať sama, ale bez mamy by som to nedala, hlavne, keď Lucka nastúpila do kolektívu. Prišli dokola sa opakujúce choroby a ja som potrebovala chodiť do práce. Babka s vnučkou si bačovali spolu a ja som bola vďačná, že mám aspoň mamu, na ktorú sa môžem spoľahnúť, že nie som na všetko úplne sama. Až do chvíle, keď jej nečakane zlyhalo srdiečko. Zo dňa na deň som prišla o mamu, o pomoc a oporu, a 8-ročná Lucka o druhého najbližšieho človeka. Z práce som chodila unavená, čakali ma nákupy, domácnosť a Lucka, ktorá to nedokázala prijať. Ani ja, ale nemohla som plakať. Potrebovala som byť silná pre dcérku, ktorá nevedela byť ani na chvíľku sama. Bála sa, že takto náhle môže prísť aj o mňa. Slzy mala stále na krajíčku, v škole sa horšie sústredila a s kamarátkami mala pocit, že jej nikto nerozumie. 
Blížilo sa leto a ja som potrebovala vykryť tie dlhokánske prázdniny. Jedna kamarátka mi poslala odkaz na stránku Plamienka, vraj organizujú tábor pre deti, ktorým niekto zomrel. Bezplatne. Potešila som sa. Tam možno Lucka príde na iné myšlienky, zabaví sa a nájde si nové kamarátky. A hlavne už nebude mať pociť, že je jediná, kto také niečo prežíva. Mne to pomohlo vykryť jeden týždeň prázdnin a mohla som mať konečne čas pre seba. Keď sa vrátila, bolo to iné dievčatko. Veselé, akoby sa do nej opäť vlial život. Rozprávala mi, čo všetko zažila a ako jej bolo dobre. A nielen to, dokázala hovoriť aj o babke. S prekvapivým pokojom a novými slovami vedela popísať to, čo sa v nej odohrávalo. A to pomohlo aj mne. Vidieť svoje dieťa znovu plné života a radosti.
Do Plamienka sme potom chodili ešte dva roky. Počas školského roka na drama skupinu a dalšie leto opäť do tábora. Individuálne terapie sme nevyužili, tábor a drama skupina nám stačili. Ak by to však bolo potrebné, neváhala by som, Lucka sa do Plamienka dodnes rada vracia. Do terapeutického tábora mohla ísť toto leto bezplatne aj tretíkrát, ale s úsmevom sme sa obe zhodli na tom, že ho už potrebovať nebudeme. Sú tu iné deti, z celého Slovenska, ktoré stratili mamu, otca, brata či sestru alebo inú blízku osobu, a tábor by im pomohol tak ako nám. 
 
Deti po strate blízkeho potrebujú starostlivosť, energiu a denný program, ktorý im my rodičia často nemáme silu zorganizovať. Ak to cítite, VENUJTE PROSÍM NA TÁBOR 5-10€. POMÔŽETE. VEĽMI.
 
Nielen deťom, ale aj rodičom.
 
Simona Hudecová

Najnovšie dary