Martina lekar zmensena 1200x674

Konzultácie s lekárom

domáca starostlivosť

Čakáte dieťatko s vážnym vrodeným ochorením? Dozvedeli ste sa, že Vaše dieťa má nevyliečiteľnú chorobu? Staráte sa o takého dieťa? Premýšľate ako mu pomôcť viac?

Požiadajte o bezplatnú konzultáciu s lekárom Plamienka, ktorý má 20 ročné skúsenosti s liečbou o dlhodobo ťažko choré deti v domácom prostredí. Pozrieme sa spolu na potreby a možnosti liečby Vášho dieťaťa zo širšej perspektívy.

Vyplňte formulár na konci tejto stránky a v krátkej dobe sa Vám ozveme. Konzultácia môžu prebehnúť osobne ale aj online. Je hradená zo sponzorských príspevkov.


Kedy pomáhame?


1) V TEHOTENSTVE - rodičom, ktorí čakajú dieťa s podozrením na vážne ochorenie - napr. mozgu, srdca, obličiek, pľúc, viacerých orgánov

Ako nájsť rozhodnutie v tehotenstve, ktoré prinesie pokoj v duši? Aká pomoc je dostupná, ak sa dieťatko narodí? Ako sa dohodnúť, ak máme s partnerom rôzne názory? Čo povedať súrodencom, ktorí sa na bábätko tešia? Za akých okolností by sme mohli byť s dieťaťom po narodení doma s pomocou Plamienka či iného hospicu?

2) PRI PODOZRENÍ/ POTVRDENÍ DIAGNÓZY

- genetického syndrómu – napr. Edwardsov syndróm, Patauov syndróm, iné genetické syndrómy
- ťažších vrodených vývojových porúch orgánov – srdca, mozgu, obličiek, pľúc, viacerých orgánov
- závažnej poruchy mozgu po ťažkých pôrodoch – deti s detskou mozgovou obrnou a inými vážnymi orgánovými komplikáciami
- metabolického ochorenia – Nieman Pickova choroba, ceroidolipofuscinóza, peroxizómové, mitochondriálne poruchy, iné
- neurodegeneratívneho/svalového ochorenia – Duchenova choroba, spinálna muskulárna atrofia, adrenoleukodystrofia a pod.
- nádorovej choroby detí nereagujúce na liečbu
- pri závažných problémoch po nehodách a úrazoch – poruchy vedomia a dýchania, závažné poškodenia orgánov a hybnosti
- komatóznych stavoch

Ako zvládať zdravotné ťažkosti dieťaťa doma lepšie? S akými zdravotnými či inými problémami sa môžete budúcnosti stretnúť? Ako sa na ne vopred môžete pripraviť? Kedy dieťa musí byť v nemocnici a kedy môže ísť domov? Chcete, aby v nemocnici nemuselo byť tak často? Aká pomoc je dostupná?

Konzultácie s lekárom Plamienka

 
facebook instagram youtube linkedin
© 2024 PLAMIENOK n.o. Všeobecné obchodné podmienky