Vďaka prednáškam v Plamienku som zistila, čo chcem robiť

Vďaka prednáškam v Plamienku som zistila, čo chcem robiť Vďaka prednáškam v Plamienku som zistila, čo chcem robiť
Nikdy som ani len nerozmýšľala nad tým, že jedného dňa budem písať ďakovný list pre Neziskovú organizáciu . Ako by som začala.

Ako som uvidela na facebook-u príspevok o možnosti štúdia nepovinného predmetu pre medikov, plus pre všetkých ľudí, ktorí majú záujem dozvedieť sa viac o tejto problematike, povedala som si ooo toto znie zaujímavo, skúsim sa prihlásiť. Aj pred tým mi neboli ľahostajné osudy ľudí trpiacich, no nikdy som to neposunula do vyššieho levelu..

Krátko po tom ako som podala prihlášku, som bola nútená podstúpiť operáciu, kde mi museli vyoperovať slezinu, po tom ako mi v nej našli obrovskú cystu. Moje plány a sny sa na krátko rozplynuli. Bolo to pre mňa veľmi ťažké obdobie, ktoré som nežila, ale len prežívala. Veľmi som sa bála začleniť sa späť do bežného života. Strach byť sama ma prenasledoval.

Časom som sa začala dostávať späť do bežného života a hľadala som si robotu (brigádu). V tom mi vyhodilo Plamienok, ktorý hľadal do svojho tímu marketingového pracovníka. Veľmi som chcela patriť do vašich radov, no poslala som CV neskoro, už ste si niekoho našli. Vtedy mi prišla akurát mailová správa, že začínajú hodiny nepovinného predmetu v Plamienku. Veľmi ma to potešilo a tešila som na prvé stretnutie.

Od prvého dňa som si veľmi obľúbila tím, ktorý pracuje v Plamienku, politika a cieľ Plamienka ma veľmi ohúril a som hrdá na to, že medzi nami existujú ľudia, ktorí pomáhajú a robia pre to maximum. Každá jedna téme ma neuveriteľne zaujímala.

1. Možnosti pomoci a fungovania – dostalo ma, ako dokážete pomáhať a ako celý tím spolu drží.

2. Oznamujeme smrteľnú diagnózu – neuveriteľne poučná téma, človek nikdy nevie kedy bude potrebovať povedať niečo nepríjemné a bolestivé. Nemusí isť vždy len o tie najhoršie oznámenia, ale aspoň už viem, ako mám pristupovať k rôznym problémom, ktoré sa môžu v živote vyskytnúť.

3. Verbálna a neverbálna komunikácia – prednáška bola veľmi zaujímavá, okrem iného som si aj prelustrovala angličtinu.

4. Pacient je smrteľne chorý, čo ďalej? – táto téme bola veľmi ťažká, to priznávam, dokázať sa správne rozhodnúť a mať na rukách zlé rozhodnutie. To si nepraje nikto z nás.

5. Paliatívna liečba – človek si ani nevie predstaviť, čo deti a rodiny chorých detí musia prežívať a ako prebieha starostlivosť o deti v posledných štádiách choroby.

6. Sociálne aspekty – veľmi zaujímavá hodina z iného súdka.

7. Smútenia a život po strate – veľmi sa mi páči, že aj po strate milovanej osoby sa staráte o rodinu a pomáhate im.
facebook instagram youtube linkedin
© 2024 PLAMIENOK n.o. Všeobecné obchodné podmienky