SMEJ SA. Ako pomôcť smútiacemu priateľovi (VII)

SMEJ SA. Ako pomôcť smútiacemu priateľovi (VII) SMEJ SA. Ako pomôcť smútiacemu priateľovi (VII)

Tento článok sme pre Vás pripravili ako súčasť projektu „Ako pomôcť smútiacemu priateľovi“.  Nechajte sa inšpirovať článkami s originálnymi ilustráciami Daniely Olejníkovej, praktickými odporúčaniami našich terapeutov a rozhovormi v našich podcastoch.


Možno Vás prekvapí, že aj v období smútenia sa dokážeme smiať.

Smiech v období po strate blízkeho môže priniesť do života mnoho dobrého. Sprevádza ho emočné uvoľnenie, zníženie napätia v tele a pocit vitality. Smiechom nezrádzame toho, koho sme stratili a milovali. Smiech je nákazlivý. Pomáha premeniť bolesť zo straty opäť na radosť.

Sprevádzanie priateľa, ktorý smúti, je dlhá cesta. Privítajte a otvorte sa momentom, keď smiech môže obohatiť Váš život. Nevyhýbajte sa im, ale ani ich nevyhľadávajte. Smiech príde sám, keď sa mu otvoríme.

Prečo je smiech dôležitý - o tom hovoríme aj v našom podcaste.

Som schopný zasmiať sa? (cvičenie)

Pohodlne sa usaďte na tichom mieste. Zavrite oči a zhlboka dýchajte. Predstavte si seba ako malé dieťa, ktoré je pripravené sa smiať. Vnímajte toto dieťa a predstavte si situáciu, keď sa smeje. Smejte sa s ním 2 min. Zmenilo sa niečo vo Vašom tele? Ako sa zmenila Vaša nálada? 
Ak je článok pre Vás inšpiratívny, ZDIEĽAJTE ho prosím na sociálnych sieťach. Možno tak pomôžete práve Vy tomu, kto takúto pomoc hľadá a potrebuje. Ďakujeme.

Iván Gómez García
Iván Gómez García 4.6.2020
facebook instagram youtube linkedin
© 2024 PLAMIENOK n.o. Všeobecné obchodné podmienky