Vitajte na stránkach PLAMIENOK n.o.
Viac života, menej bolesti

Ďakujem za stretnutie so Svätým Otcom

Ďakujem za stretnutie so Svätým Otcom Ďakujem za stretnutie so Svätým Otcom
Keď mi pred pár dňami zavolali z prezidentskej kancelárie s prosbou, aby som sa pripojila k ľuďom, ktorí privítajú Svätého Otca na letisku, ubehlo pár sekúnd, kým som zareagovala. Už takmer polstoročie opakovane zažívam, že Život prináša prekvapenia, o ktorých sa mi ani nesníva. Opäť mi pripomenul, že životnú cestu síce ovplyvňujem, ale neriadim. Toto pozvanie ma zaskočilo do takej miery, že som si nechala pár hodín na „premyslenie“ a s vďačnosťou som potom pozvanie prijala. Nielen ako osoba Mária Jasenková, ale najmä ako zástupca neziskového sektora, ktorý my, ľudia v našej spoločnosti, potrebujeme. A to aj tí z nás, ktorí priamu pomoc zatiaľ nevyužívame. A prijala som ho aj ako zástupca Plamienka - vážne, nevyliečiteľne chorých detí a ich rodín, kolegov, dobrovoľníkov, darcov aj všetkých, ktorí nám pomáhate, pretože bez vás by sme deťom a rodinám pomáhať nedokázali. Mnohí ste mi písali, telefonovali, tešili ste sa so mnou. Bola som tam za vás všetkých. Myslela som na vás, keď sme stáli v rade pred príletom Svätého Otca. Ďakujem pani prezidentke a jej tímu za dôveru a pozvanie. Ďakujem, že som tam mohla byť a zdieľať výnimočné momenty, ktoré sú súčasťou histórie.

Na stretnutie som sa tešila, posledné dva dni okrem starostlivosti o deti a rodiny v Plamienku som žila najmä návštevou Svätého Otca. Zaujímalo ma ako žil, hľadala som aké skúšky musel v živote zvládnuť, lákalo ma spoznať aj jeho ľudský rozmer. Nikdy si nepomyslel, že sa raz stane pápežom, ale Život ho do tejto služby pozval a on toto pozvanie prijal. A to je jeden z odkazov, ktorý si odnášam z dnešného stretnutia. Chcem ísť a byť tam, kde ma Život bude pozývať a prosím o otvorenosť srdca, aby som toto volanie vedela rozpoznať. A verím, že ak sa mi to podarí, budem vo vnútri cítiť Život, o ktorý sa budem môcť oprieť.

Naše stretnutie bolo krátke, ale intenzívne. Cítila som z neho vitalitu ducha, cítila som, že sme boli v kontakte. Poďakoval mi v mene detí a rodín, o ktoré sa v Plamienku staráme, za to, čo pre nich robíme. Slová úprimnej vďaky sú vždy prejavom lásky. Stretnutie so Svätým otcom bolo láskyplné. Uvedomovala som si, že som v tejto krátkej chvíli dostala veľa a že sa k nej opakovane budem vracať.

Ďakujem Svätý Otec za lásku a povzbudenie. Patrí nielen nám, ktorí v Plamienku pracujeme, ale najmä vám, všetkým rodičom, ktorí sa o vážne, nevyliečiteľne choré deti staráte. Patrí aj všetkým, ktorí im nezištne pomáhate.

Mária Jasenková
MUDr. Mária  Jasenková
MUDr. Mária Jasenková 12.9.2021
Kategórie