Vitajte na stránkach PLAMIENOK n.o.
Viac života, menej bolesti

Ako zmierniť ťažké obdobie pomocou dychových cvičení

Ako zmierniť ťažké obdobie pomocou dychových cvičení Ako zmierniť ťažké obdobie pomocou dychových cvičení
Na Slovensku je mnoho ľudí, ktorých pandémia koronavírusu v tomto období zasiahla naplno. Mnohí intenzívnejšie preciťujeme lásku k svojej rodine a priateľom a máme o nich strach. Viacerí z nás nemajú v tomto čase možnosť rozlúčiť sa svojimi rodičmi či príbuznými, povedať si dôležité veci. Čelíme pocitom smútku, hnevu a viny. Ľudia okolo nás často sami nemajú silu, aby nám boli v tomto čase oporou. Ako si pomôcť v náročnom období?  
Dychové cvičenia, ak sa im človek venuje pravidelne 10-15 minút denne, môžu uľahčiť prežívanie týchto silných emócií a priniesť pocit pokoja. V Plamienku sme sa preto rozhodli ponúknuť vám sériu dychových cvičení s názvom „Ako zvládnuť ťažké obdobie pomocou dychových cvičení“ s podrobným popisom. Päť inštruktážnych videí sa viaže k pocitom, ktoré v tých dňoch mnohí z nás prežívame: Strach, Smútok, Hnev, Vina a Láska.
Dychové cvičenie v každom videu vysvetľuje a ukazuje hinduistický duchovný z Indie Akhilesh Upadhyay. Dlhé roky pôsobí na kanárskom ostrove Tenerife a venuje sa výučbe dýchacích techník, napísal niekoľko odborných kníh a prednáša po celom svete.  
Hoci Akhilesh je duchovný - brahman, dýchanie nesúvisí so žiadnym náboženstvom. Je prirodzené pre každého z nás a má vplyv na celé naše telo, dušu aj myseľ. V našej kultúre relaxácia pomocou dychových cvičení nemá tradíciu, správna technika dýchania a dychové cvičenia však dokázateľne pomáhajú uvoľniť fyzické i duševné dopady ťažkých emócií. Pozývame vás vyskúšať ich spolu s nami, pocítiť pozitívne dopady dýchania na náš život a po malých krokoch sa tak posúvať k lepšiemu  a ľahšiemu prežívaniu týchto dní.
 
Ak ste Vo Vašej rodine stratili blízkeho, dychové cvičenia Vám môžu pomôcť. Zvyčajne ale nestačia na to, aby nám bolo lepšie. Najmä vtedy, ak sme sa s naším blízkym nemohli rozlúčiť ako sa to teraz deje v čase pandémie.
PLAMIENOK ponúka teraz aj online bezplatnú odbornú pomoc deťom a rodinám, ktoré stratili blízku osobu prostredníctvom Centra smútkovej terapie. 
 
Kontakt: Mgr. Jaroslava Kosecová a Mgr. Terézia Stanová, psychologičky Centra smútkovej terapie, telefón: 0915 981 365
 
Otvorte sa pomoci našich odborníkov, raz možno budete pomáhať aj Vy.
 
Iván Gómez  García
Iván Gómez García 5.1.2021
Kategórie