MAMA zástera

Zástera, ktorá pomôže. Ľanová zástera, ktorá za sebou skrýva príbeh.


Nádhernú ľanovú hásteru začala šiť mamina malej Lujzy na jej pamiatku. Na zásterke je krásna kresbička Lujzinky. Kúpou zásterky finančne podporíte nevyliečiteľne choré deti a rodiny v starostlivsoti Plamienka. Cenu tvoria náklady na materiál a poplatok pre krajčírku, zvyšok z každej zásterky (minimálne však 10 Eur) putuje pre detský mobilný hospic PLAMIENOK. Zástera je zo 100% ľanu, môže sa prať, žehliť. Dostupná je v dvoch farebných vyhotoveniach: krémová, šedá.
Lujzinkina mama nám napísala: 

"Na začiatku tohto príbehu bolo jedno 5-ročné dievča. Naša prvá dcéra Lujza. Dnes tu už nie je, no zanechala v nás veľkú stopu. A tiež veľa jej malých i väčších, dokončených i rozrobených diel. Keď bola posledné týždne v paliatívnej starostlivosti, nakreslila mi dokonale nedokonalý obrázok, ktorý má pre mňa veľký význam. Dlho som rozmýšľala, čo s ním a kam s ním. Mať ho pri srdci... Až mi to raz zhodou okolností celé do seba zapadlo. Ušijem si peknú ľanovú zásteru. Mama - kuchyňa - domov - láska. To ide do kopy! A nenechám si ju len pre seba, pošlem ju do sveta. Tvorenie ma vždy bavilo a je pre mňa istým spôsobom terapiou, a tak som začala hľadať možnosti, ako zhmotniť moju predstavu. Lujza mala veľmi rada pekné veci a ja dúfam, že by k nim patril aj tento kúsok. Páči sa, toto je ona. Čo spraviť vieme, robíme svojpomocne, no na šitie pre iných si netrúfam. Cenu preto tvoria náklady na materiál a poplatok za krajčírku, zvyšok z každej zástery (minimálne však 10 €) putuje pre detský mobilný hospic Plamienok, ktorý pri nás pevne stál na konci Lujzikinho života. Ktorému sme vďační za veľa. A tiež tomu, ktorý bude môcť aj vďaka tejto malej podpore poskytnúť čo najviac spoločného času doma aj ďalším rodinám. Vzácneho spoločného času. Cieľom nie je predať ich čo najviac. Budem rada, ak sa Vám zástera skutočne zíde a bude Vám prinášať radosť. Ak sa Vám bude príjemne nosiť a budete z nej mať dobrý pocit. A keď nakoniec pomôže nielen Vám v kuchyni, ale zároveň i ľuďom v ťažkej situácii. Veľká vďaka!" 
Mama Lenka

"Ak nevyliečiteľne choré dieťa zažije teplo domova, dostáva ten najväčší dar, ktorý mu svet môže ponúknuť. Lujzikina zástera je skutočným symbolom tohto domova. Jej kúpou spolu darujeme deťom Plamienka to najcennejšie. Ďakujeme."

MUDr. Mária Jasenková, riaditeľka detského hospicu Plamienok n.o. 

"Na raňajky sme mali takú nátierku, čo chutila ako čistý chleba."
Lujza, 5.december 2017

facebook instagram youtube linkedin
© 2024 PLAMIENOK n.o. Všeobecné obchodné podmienky