Vitajte na stránkach PLAMIENOK n.o.
Viac života, menej bolesti

Detská zástera

Po MAMA zástere pani Lenka, mamina Lujzy, o ktorú sme sa v Plamienku starali, vytvorila druhú, detskú zásteru pre dievčatá a chlapcov. Je vernou malou kópiou tej "dospeláckej", no na mieste etikety je prázdne miesto, kam si každé dieťa môže nakresliť svoj vlastný obrázok. Ku každej detskej zásterke je priložená fixka na textil.

„Bol to spontánny nápad.” MAMA zástera, ktorú Lenka vytvorila ako spomienku na Lujzu, nesie jej kresbu. „V kuchyni často spolu s mamami bývajú aj deti. Tak ako moja Zojka, ustavične spolu niečo robíme a tvoríme. Zojka mi s nadšením pomáha aj v kuchyni. Myslím, že všetky deti radi kreslia alebo robia niečo spolu s rodičmi. Preto Lenka urobila zásterku aj pre ne.”

Detských zásteriek, ktoré Lenka doteraz vytvorila, je 12 kusov. Tak, ako dvanásť mesiacov v roku. A hoci jej zámer nebol symbolický, môžu predstavovať celý rok, počas ktorého v Plamienku pomáhame rodinám s ťažko chorými deťmi. A tiež kolobeh každodenného, bežného života doma. Pre rodiny detí, o ktoré sa staráme, je to najvzácnejší čas, pretože doma môžu byť spolu. Tak ako veľká a malá zástera.

Zástera pre dievčatá aj chlapcov od 4 do 12 rokov. S priloženou centrofixkou si môžu sami vyzdobiť prázdnu etiketu na prednej strane a dotvoriť tak svoju vlastnú originálnu zásteru. Kresbu nie je potrebné prežehliť. Zásterku perieme na max. 40 stupňoch.