Vypočujte si audiorozprávku Dobrodružstvá Ajky a Grofa: Vietor a farby

Vypočujte si audiorozprávku Dobrodružstvá Ajky a Grofa: Vietor a farby

Vypočujte si audiorozprávku Dobrodružstvá Ajky a Grofa: Vietor a farby

Hlavnou hrdinkou rozprávky „Dobrodružstvá Ajky a Grofa: Vietor a farby“, ktorú pre deti číta herečka Lucia Hurajová, je Ajka, šesťročné dievčatko, ktoré stratilo mamu a opäť sa snaží postupne objavovať  farby života ukryté pod nánosom piesku, ktorý ich zakrýva. Pri sebe má spoločníka, psíka Grofa, ktorý ju sprevádza. Psy nevidia farebne, a tak sa Ajka stáva jeho učiteľkou. Snaží sa mu ukázať, aký svet dokáže byť farebný. Vďaka jeho oddanosti a podpore sa môže pritom cítiť v bezpečí. Nános piesku sa postupne stráca, smútok sa zmenšuje a Ajka s Grofovou priateľskou pomocou opäť môže jasne vidieť farby života, ktoré ju obklopujú.   

Zelená je farba života, hnedá sú naše korene, červená je farba životnej sily, energie, no i nesúhlasu. Modrá je obloha i nekonečné more a žltá je ako slnko, ktoré nám osvetľuje deň. Vietor smútku však môže náš život pokryť nánosom, pod ktorým farby života nevidíme. Napokon sa však vietor vždy upokojí, vyčasí sa a svet vidíme znovu v jeho farebnej nádhere... 

Rozprávka je pokračovaním terapeutickej knižky Plamienka „Dobrodružstvá Ajky a Grófa v krajine sopiekAutorom knižiek o Ajke je Iván Gómez, ktorý  pôsobí ako psychológ a Gestalt terapeut s mnohoročnou skúsenosťou v oblasti práce s deťmi a rodinami po strate blízkeho. Je riaditeľom Poradenského centra PLAMIENOK n.o. pre deti a rodiny po strate blízkeho a riaditeľom Centra kreatívneho sprevádzania v španielskej Valencii. Je lektorom kurzov a seminárov o detskej paliatívnej starostlivosti a smútení po strate blízkeho. 

Knižku si tiež môžete zakúpiť v tlačenej podobe na našom eshope.

Počúvajte aj na Apple Podcast a Spotify.
 

Podcast neziskovej organizácie PLAMIENOK n.o.
27.1.2021 Rozhovory pre všetkých.
O živote a smrti, o radosti a smútku.
Z vďaky deťom a rodinám v Plamienku.

Každý mesiac na www.plamienok.sk
facebook instagram youtube linkedin
© 2024 PLAMIENOK n.o. Všeobecné obchodné podmienky