Vďaka Plamienku môžem byť viac doma s chorým Viktorkom aj s dcérkami

Vďaka Plamienku môžem byť viac doma s chorým Viktorkom aj s dcérkami

Vďaka Plamienku môžem byť viac doma s chorým Viktorkom aj s dcérkami
Simona je mama troch detí. Okrem Viktorka s ťažkou vývojovou poruchou mozgu (7) má aj dve mladšie dievčatká – Mišku (3) a Rebeku (2).  Viktorko je v starostlivosti Plamienka už tretíkrát. Aj vďaka tomu nemusí Simona opúšťať svoje dcérky na dlhý čas, aby mohla byť s ním v nemocnici. Môžu byť viac doma všetci spolu.

Viete, že niektoré chronicky, ťažko choré deti môžu byť v starostlivosti Plamienka viackrát?  Sú to deti, ktoré majú metabolické, genetické či neurologické ochorenia, ktoré sú nevyliečiteľné a vyvíjajú sa roky. V súčasnosti je to väčšina detí, o ktoré sa staráme. Keď sa ich stav zlepší, môžeme ich prepustiť a ak sa opäť zhorší, znovu ich prijmeme.

Jedným z nich je Viktorko, ktorý sa narodil s vývojovou chybou mozgu a v našej starostlivosti je už tretíkrát. Tentokrát sme Viktorka prijímali po dlhšom pobyte v nemocnici, kde bol kvôli dychovému kolapsu. Mama Simonka tam s ním bola viac ako mesiac a jej dve dcérky Miška a Rebeka niesli maminu neprítomnosť veľmi ťažko. Vypočujte si Simonkino rozprávanie, aké je pre ňu aj jej manžela vzácne byť vďaka Plamienku doma so všetkými tromi deťmi.

Všetky naše podcasty si môžete vypočuť aj na streamovacích platformách SpotifyPodbean a Apple podcasts.

Darujte nám prosím aj tento rok 2 percentá z daní, aby vážne, nevyliečiteľne choré deti mohli byť doma so svojimi blízkymi čo najdlhšie a mali sa čo najlepšie. ĎAKUJEME.
Podcast neziskovej organizácie PLAMIENOK n.o.
18.4.2024 Rozhovory pre všetkých.
O živote a smrti, o radosti a smútku.
Z vďaky deťom a rodinám v Plamienku.

Každý mesiac na www.plamienok.sk