Oddych po strate Adelky mi nepadol dobre, ale prospel mi

Oddych po strate Adelky mi nepadol dobre, ale prospel mi

Oddych po strate Adelky mi nepadol dobre, ale prospel mi
Smútok vyčerpáva, unavuje, vysiľuje a preto si od neho potrebujeme chvíľami oddýchnuť. Nebýva to ľahké. Po strate blízkej osoby sme v ňom na začiatku hlboko ponorení, neskôr sa nám vo vlnách opakovane vracia. Tak ho zažíva aj pani Erika, ktorá pred pár mesiacmi stratila 17 ročnú dcérku Adelku. Ako oddychuje?

ZMENA PROSTREDIA
Pani Erika krátko po strate na týždeň odišla z domu. Bolesť bola tak veľká, že cítila, že zmena prostredia a návšteva malého synovca jej aspoň na chvíľu pomôže načerpať silu, aby ju zniesla. Oddych jej nepadol dobre, ale prospel jej.

SPÁNOK
Keď sa vrátila, pomohol jej spánok. Jej telu aj duši prináša oddych a načerpá v ňom sily. V noci sa budí, ale aj tak si trochu oddýchne. Lieky zatiaľ nepotrebuje, ale ak by boli potrebné, prijala by ich.

KLAVÍR
Adelka hrala na klavír. Ešte keď žila, Erika sa rozhodla, že sa naučí hrať aj ona. Tesne po strate hrať nedokázala. Ale chce pokračovať. Hoci cvičenie je náročné, je to čas pre ňu, čas spojenia s Adelkou, čas oddychu.

KRÁTKE VÝLETY DO PRÍRODY
Toto leto bude prvé bez Adelky. Erika plánuje spolu so synom aj manželom navštíviť na Slovenku svojich rodičov. Spolu podniknú aspoň pár výletov do prírody. Tuší, že to pre všetkých bude náročné, ale spoločný čas v prírode im pomôže.

Oddych po strate blízkeho nebýva často príjemný, ale je potrebný. Inšpirujme sa navzájom. Ako oddychujete Vy?

Ak je pre Vás ako rodiča po strate blízkej osoby náročné oddychovať, možno bezplatná konzultácia s psychológom Plamienka môže byť nápomocná. https://www.plamienok.sk/pomoc.../konzultacia-s-psychologom

Všetky naše podcasty si môžete vypočuť aj na streamovacích platformách SpotifyPodbean a Apple podcasts.
 
Podcast neziskovej organizácie PLAMIENOK n.o.
9.7.2024 Rozhovory pre všetkých.
O živote a smrti, o radosti a smútku.
Z vďaky deťom a rodinám v Plamienku.

Každý mesiac na www.plamienok.sk
facebook instagram youtube linkedin
© 2024 PLAMIENOK n.o. Všeobecné obchodné podmienky