Zázračný deň v teple domova

Nevyliečiteľne choré deti sa cítia najlepšie doma, v kruhu svojich najbližších. Každý deň doma je pre nich zázrak. Teší nás, že ho môžeme urobiť spolu s Vami.

Za zázrakom vždy stoja konkrétni ľudia. V okruhu cca 2 hodín jazdy od Bratislavy naši lekári, zdravotné sestry, psychológovia a sociálni pracovníci navštevujú, liečia a sprevádzajú priamo doma deti a novorodencov s vážnymi, nevyliečiteľnými chorobami. Každému dieťaťu bezplatne zapožičiame potrebné lekárske prístroje a ošetrovateľský materiál, ako aj set liekov. Lekár a zdravotná sestra hospicu sú k dispozícii 24 hodín denne a 7 dní v týždni. V prípade potreby deti doma navštívia aj v noci.

 Náklady na deň v domácej starostlivosti sa pohybujú od 30 do 120 Eur. Naša pomoc je však pre deti a rodiny bezplatná. Aj vďaka Vám.

"Keď k nám prvýkrát prišli so všetkými zdravotnými pomôckami, liekmi a prístrojmi, bolo to zvláštne. Ale keď som videla, že prichádzajú s úsmevom úžasní ľudia, všetok strach zo mňa odpadol. Vedela som, že mi so všetkým pomôžu, vysvetlia a že sa o nich môžem oprieť vo dne či v noci. Cítila som úľavu, že nie som na to sama. Bola som šťastná, ako krásne vedia komunikovať s mojím anjelikom Adamkom a že sme zažili spolu aj krásne chvíle. To je to najlepšie, čo nám pomohlo. Strávili sme spolu s Adamkom čas doma, v kruhu blízkych a nie v nemocniciach. Plamienkáči sú tu preto, aby ste sa mali o koho oprieť a nemusíte s tým zostávať sami a rozumejú Vám. Skláňam klobúk pred nimi a vyslovujem veľké ĎAKUJEM."

Michaela