Pomôžte deťom smútiacim počas vojny

541 darcov už vyzbieralo 27 209,07 €
plamienok
30 000 €
čas
Trvanie zbierky: neobmedzená

Stratiť rodiča je pre dieťa traumatizujúci zážitok. Ak zároveň prechádza aj útrapami vojny, záťaž, ktorú musí zvládať, je extrémna. Riziko, že bude mať dlhodobý a hlboký dopad na kvalitu jeho ďalšieho života, je veľmi veľká. Ukrajinské deti, ktoré stratili vo vojne blízkeho a stratili zároveň aj domov a životnú istotu, potrebujú odbornú pomoc psychológa. Pomôže im nielen dnes, ale má dopad aj na kvalitu ich ďalšieho života  v dospelosti.

Plamienok je nezisková organizácia, ktorá dlhodobo poskytuje bezplatnú domácu paliatívnu starostlivosť pre nevyliečiteľne choré deti, a tiež smútkovú terapiu pre deti, ktoré stratili blízku osobu. Tento rok cítime morálnu povinnosť rozšíriť túto pomoc aj na deti, ktoré utekajú pred vojnovým konfliktom na Ukrajine a ktoré v ňom prišli o rodiča.

Vyškolíme a zamestnáme ukrajinských psychológov, ktorí budú deťom z Ukrajiny pomáhať prejsť si traumami spôsobenými vojnou.

Deťom a rodinám v Plamienku pomáhame bezplatne. Preto potrebujeme vyzbierať 30 000 €, aby sme mohli poskytovať kvalitnú odbornú pomoc. Vaše pravidelné dary nám v tom pomáhajú.

Vaše príspevky môžu zabezpečiť:
  • Konzultáciu s psychológom 25 €
  • Hodinu individuálnej terapie 35 €
  • Rodinné stretnutie 80 €
  • Víkendové stretnutie pre smútiacu rodinu 800 €
  • Skupinové stretnutie 200 €
  • Pobyt pre dieťa v tábore na 1 deň 80 €
 


AJ JEDINÝ DAR ZAVÁŽI. STAŇTE SA DARCOM PLAMIENKA A DOPRAJTE DEŤOM, KTORÉ STRATILI RODIČA PROFESIONÁLNU STAROSTLIVOSŤ. ĎAKUJEME.

Najnovšie dary