Vitajte na stránkach PLAMIENOK n.o.
Viac života, menej bolesti
chcem prispieť
euro
87 darcov vyzbieralo 1 520 €
Trvanie zbierky neobmedzená

DAROVALI STE DEŤOM V PLAMIENKU DOMÁCI KÚPEĽ - ĎAKUJEME ❤️

Toto je Jakubko a jeho mama. Jakubko má nevyliečiteľný druh metabolického ochorenia, nedokáže chodiť a je odkázaný tráviť svoje dni na lôžku vo svojej detskej izbe. Miluje hlas svojej mamy a rozprávky.  

Jakubko a iné deti, ktoré sú v starostlivosti mobilného hospicu Plamienok sa sami do kúpeľne nedostanú. Keď sú malé, prenesie ich tam niekto z rodiny podobne ako zdravé deti. Ale teraz je to už problém. Sprchu a kúpeľ nikdy nenahradí umytie na lôžku. Darujme nevyliečiteľne chorým a imobilným deťom možnosť kúpeľa kedykoľvek to potrebujú. Darujme im kúpatko. 

Čo je kúpatko? Je to špeciálna pomôcka, ktorá umožňuje bezpečne a pohodlne uložiť a preniesť detského pacienta tam, kde je to potrebné – napríklad do izby či kúpeľne. Uľahčuje život aj rodičom a zdravotníckemu tímu pri manipulácii s ťažším dieťaťom. Kúpatko sa dá ľahko skladať a preniesť  a tak sa dá priviezť do rodiny, keď to dieťa potrebuje. Je navrhnuté tak, aby sa zmestilo nad štandardnú vaňu a sa použiť v bežnej domácnosti. 

Prenosné veľké skladacie kúpatko nie je lacná záležitosť. Ale skúsme to! Pozbierajme sa spoločne na kúpatko a prispejme k tomu, aby život Jakubka a jeho nevyliečiteľne chorých kamarátov bol radostnejší. Darujme už dnes! 

Najnovšie dary