DETSKÁ ZÁSTERA

DETSKÁ ZÁSTERA DETSKÁ ZÁSTERA

Po MAMA zástere pani Lenka, mamina Lujzy, o ktorú sme sa v Plamienku starali,  vytvorila druhú, detskú zásteru pre dievčatá a chlapcov. Je vernou malou kópiou tej „dospeláckej“, no na mieste etikety je prázdne miesto, kam si každé dieťa môže nakresliť svoj vlastný obrázok. Ku každej detskej zásterke sú priložené fixky na textil.

Bol to spontánny nápad.” MAMA zástera, ktorú Lenka vytvorila ako spomienku na Lujzu, nesie jej kresbu. “V kuchyni často spolu s mamami bývajú aj deti. Tak ako moja Zojka, ustavične spolu niečo robíme a tvoríme. Zojka mi s nadšením pomáha aj v kuchyni. Myslím, že všetky deti radi kreslia alebo robia niečo spolu s rodičmi. Preto Lenka urobila zásterku aj pre ne.”

 
Detských zásteriek, ktoré Lenka doteraz vytvorila, je dvanásť kusov. Tak, ako dvanásť mesiacov v roku. A hoci jej zámer nebol symbolický, môžu predstavovať celý rok, počas ktorého v Plamienku pomáhame rodinám s ťažko chorými deťmi. A tiež kolobeh každodenného, bežného života doma. Pre rodiny detí, o ktoré sa staráme, je to najvzácnejší čas, pretože doma môžu byť spolu. Tak ako veľká a malá zástera.
 Zástera pre dievčatá aj chlapcov od 4 do 12 rokov. S priloženou centrofixkou si môžu sami vyzdobiť prázdnu etiketu na prednej strane a dotvoriť tak svoju vlastnú originálnu zásteru. Perieme ju na max. 40 stupňoch. Detskú zásteru je možné kúpiť si v našom e-shope.
DSC_0560

 

 

 

 

 

Mgr. Marcela  Fuknová
Mgr. Marcela Fuknová 31.5.2021